Pogoda tylko w Księżycowe noce a więc trzeba ją wykorzystać tak jak tylko jest to możliwe. Rozpoczynam więc kolejny projekt który pewnie kiedyś zostanie zamknięty (do Ha dodam RGB Si + OIII).

Za WIKI:

IC 405 (znana też jako Mgławica Płonąca Gwiazda) – jasna mgławica znajdująca się w konstelacji Woźnicy. Została odkryta w 1892 roku. Znajduje się w odległości około 1500 lat świetlnych od Ziemi.
Mgławica Płonąca Gwiazda swoją nazwę zawdzięcza poszarpanym włóknom pyłu i gazu. Została opisana przez Maxa Wolfa jako “palące się ciało, z którego niczym gigantyczne protuberancje wydaje się buchać parę olbrzymich zakrzywionych płomieni”. To sformułowanie doprowadziło do przyjęcia popularnej dziś nazwy. IC 405 jest podświetlana przez jonizującą energię jaskrawej gwiazdy typu widmowego O, AE Aurigae. Gwiazda ta w odróżnieniu od większości gwiazd oświetlających mgławice, nie powstała w tej mgławicy. Około 2,5 miliona lat temu w pobliżu gromady Trapezdoszło do bliskiego zbliżenia dwóch gwiazd o dużej masie. Doprowadziło to do wyrzucenia z gromady dwóch gwiazd uciekających z dużą prędkością. Jedna z tych gwiazd, AE Aurigae, w dalszym ciągu poruszająca się z prędkością 200 km/s napotkała i rozświetliła obłok gazu znany dziś jako Mgławica Płonąca Gwiazda.