Osoby poszukujące taniego sposobu na rozpoczęcie swojej przygody w astrofotografii zapraszam do zapoznania się z ofertą modyfikacji aparatu. Modyfikacja może zostać wykonana na trzy różne sposoby:
  • usunięcie wewnętrznego filtra, który wycina zakres pasma w którym światło emitują czerwone mgławice Ha. Po modyfikacji aparat może wykonywać zdjęcia dzienne po wykonaniu kalibracji barwnej (aparat jest kalibrowany po modyfikacji), AF działa i umożliwia wykonywanie normalnych zdjęć.
  • usunięcie wewnętrznego filtra i wstawienie w jego miejsce filtra baader bcf. Podobnie jak w pierwszej metodzie można wykonywać zdjęcia dzienne i działa AF. Ta metoda wymaga zakupu dodatkowego filtra baader.
  • modyfikacja do pełnego spektrum. Usunięcie obu filtrów otwiera aparat na podczerwień. Po takie modyfikacji możliwe jest korzystanie AF wyłącznie w trybie LV (o ile aparat to umożliwia), kolorystyka po takiej modyfikacji uniemożliwia robienie zdjęć dziennych. Aparat po takiej modyfikacji świetnie spisuje się do zdjęć w podczerwieni.
Pierwsze dwie metody dają niemal identyczne rezultaty i osobiście polecam metodą bez filtra baader, który zwiększa tylko koszt modyfikacji. Polecam zapoznać się z tekstem o modyfikacji, który powinien rozwiać wszelakie wątpliwości: Modyfikowany DSLR – co to i dla kogo. Ceny są uzależnione od sposobu modyfikacji oraz konkretnego modelu. Na dziś modyfikacji mogę zostać poddane wszystkie modele aparatów marki Canon. Aparat po modyfikacji zostaje skalibrowany, w zestawie szara karta, certyfikat oraz krótki poradnik. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Lewo góra matryca FF z aparatu Canon 5DmkII, prawo góra Canon 1100D, lewo dół 5dmkII, prawo dół 40D.