Z ogromną przyjemnością chcemy Was zaprosić do wspólnego polowania na zorze oraz islandzkie krajobrazy. To wyprawa fotograficzna, w czasie której postaramy się pokazać wam najciekawsze miejsca w południowej części wyspy oraz jeżeli pogoda pozwoli sfotografować zorze polarne. Pierwszy wyjazd w bardzo wąskim gronie – dwie osoby prowadzące dla czwórki uczestników. W czasie wyjazdu pomożemy wykonywać zarówno zdjęcia nocne jak i dzienne. Będzie część wykładowa oraz konsultacje.

Co bardzo ważne partnerem technologicznym wyjazdu jest: Sigma Foto Polska, która na czas trwania wyjazdu wypożycza bez opłaty obiektywy serii Sigma ART!

W czasie warsztatów będzie też możliwość przetestowania filtrów firmy:

SZLAKIEM ZÓRZ  ISLANDIA PROGRAM 22.11.2022 – 27.11.2022

Wylot 22.11 we wtorek o godzinie 21:25 z lotniska Chopina w Warszawie. Przylot i zakwaterowanie w nocy. 

 • DZIEŃ 1 (środa) – GEJZERY I GORĄCE ŹRÓDŁA

Po śniadaniu zwiedzamy słynny islandzki gejzer – Stókkur oraz malowniczy wodospad Gullfóss, następnie wykąpiemy się w naturalnym gorącym źródle wśród traw (a być może śniegu ;) ). W drodze powrotnej będzie czas na zakupy spożywcze. Po obiedzie zapraszamy na wykład na temat fotografii nocnej. Dowiecie się jak robić zdjęcia pod osłoną nocy, zorzy i innych zjawisk oraz wyjaśnimy gdzie i jak odczytywać parametry decydujące o pojawieniu się i intensywności zorzy polarnej. W nocy oczywiście czekamy na zorzę.

 • DZIEŃ 2 – LAGUNA LODOWCOWA

Wyjazd wczesnym rankiem po śniadaniu. Przejedziemy południowym wybrzeżem, zatrzymując się przy jednej z najpiękniejszych plaż świata – Reyjnisfjara. Naszym celem podróży będzie spektakularna laguna lodowcowa Jökulsárlón, powstała w wyniku cofającego się największego islandzkiego lodowca Vatnajökull. Opcjonalnie dla chętnych: przepłynięcie się amfibią pomiędzy krami. W drodze powrotnej będziemy już mogli wypatrywać zorzy polarnej.

 • DZIEŃ 3 – ISLANDZKIE WODOSPADY

Tego dnia postaramy się odwiedzić wszystkie najpiękniejsze wodospady południowego wybrzeża m.in. Seljalandsfoss, Skógafoss, będzie także wodospadowa niespodzianka omijana przez niewtajemniczonych. Skusimy się również na podejście do jęzora lodowcowego Sólheimajökull.

 • DZIEŃ 4 – PÓŁWYSEP SNÆFELLSNESS (lub dolina Geldingadalir)

W przedostatni dzień naszej wyprawy wyruszymy w stronę kolejnego lodowca, tym razem mniejszego – Snæfellsjökull. Cały półwysep skrywa wiele perełek krajobrazowych takich jak góra Kirkjufell wraz z wodospadem Kirkjufellsfoss, plażę Skarðsvik, formacje skalne w Mararrifsviti czy Hellnar. (W przypadku złej pogody lub chęci większości uczestników udamy się w miejsce ostatniej erupcji w dolinie Geldingadalir z opcją kąpieli w słynnych wodach geotermalnych Blue Lagoon)

 • DZIEŃ 5 – WYKWATEROWANIE, ZWIEDZANIE REYKJAVIKU 

Zanim jednak dojedziemy do Reykjaviku zatrzymamy się w Parku Narodowym Þingvellir i przejdziemy ścieżką pomiędzy dwoma płytami tektonicznymi – północnoamerykańską i eurazjatycką. Kolejny spacer czeka nas już w samym sercu Reykjaviku najsłynniejszą ulicą w kraju – Laugavegur. Tu będziemy mogli kupić pamiątki, odwiedzić okoliczne knajpki, restauracje, spróbować lokalnych potraw czy po prostu cieszyć się architekturą Starego Miasta. Po południu kierujemy się powoli w stronę lotniska w Keflaviku.

Cena od jednego uczestnika- 1100 Euro

W CENIE:

   • Zakwaterowanie w domku letniskowym w pokojach dwuosobowych
   • Auto i objazdy 
   • Wykład na temat fotografowania nieba
   • Opieka przewodników – Michała Kałużnego – jednego z najlepszych astrofotografów w Polsce oraz Wiolety Goreckiej – doświadczonego przewodnika po zorzach polarnych.
   • Darmowe wypożyczenie obiektywów Sigmy i skorzystanie z filtrów firmy Marumi. 

CENA NIE ZAWIERA:

   • Wyżywienia (do dyspozycji naszych gości jest kuchnia, w której samemu można przyrządzać sobie posiłki)
   • Biletów lotniczych (Ceny poza sezonem oscylują w granicach – 100 do 250 zł w jedną stronę) 
   • Biletów wstępu na opcjonalne atrakcje np. Blue Lagoon,  amfibia itp.

POMOC W DOBORZE SPRZĘTU ORAZ EKWIPUNKU

  • Pomożemy Wam wybrać sprzęt fotograficzny oraz akcesoria zarówno do zarejestrowania Zórz Polarnych jak i zdjęć dziennych
  • Dostaniecie dokładne porady dotyczące ubioru, obuwia i tego co trzeba ze sobą zabrać
  • Doradzimy jaki rodzaj bagażu wybrać tak, żeby nie przedrażać kosztów podróży

Zgłoszenia/ zapytania:

michal@kaluzny.pl
tel. 603 878 596