Jako współorganizator mam zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie: 1 Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii.

Będzie to pierwsza tego typu oraz prowadzona w takiej formule impreza w kraju.

Celem warsztatów jest pogłębianie wiedzy z zakresu odkrywania i rejestracji obiektów głębokiego nieba jak i obiektów Układu Słonecznego. Warsztaty dedykowane są dla instruktorów oraz osób związanych z kołami zainteresowań, małych przyszkolnych obserwatoriów prowadzących działania dydaktyczne.W czasie warsztatów uczestnicy zostaną zaznajomienie z podstawami rejestracji zjawisk oraz obiektów astronomicznych oraz sposobami ich wykorzystania do celów dydaktycznych.

Poruszna tematyka obejmuje:

  • mechanika nieba i związane z tym problemy jego rejestracji,
  • podstawy doboru i konfiguracji sprzętu w zależności od fotografowanych obiektów,
  • metody i techniki rejestracji obiektów Układu Słonecznego,
  • metody i techniki rejestracji obiektów tzw. głębokiego nieba,
  • obróbka pozyskanego materiału.

Zajęcia obejmują zarówno teorię jak i praktykę.

Osoby prowadzące warsztaty to:
Peter Kocher (Szwajcaria) – emerytowany szwajcarski profesor geologii którego pasją jest odkrywanie planetoid. W przeciągu ostatnich 10 lat odkrył ich aż 300! Dydaktyk i osoba czynnie prowadząca obserwacje w Ependes Observatory (Szwajcaria).
Michał Kałużny (Polska) – astrofotograf dydaktyk mający na koncie kilkadziesiąt publikacji i artykułów zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej (min. Sky&Telescope)
Warsztaty odbywają się w urokliwym gospodarstwie agroturystycznym pod Lesznem (Nowy Belęcin) gdzie z dala od miejsch świateł można spokojnie prowadzić obserwacje i fotografować nocne niebo.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Istnieje możliwość zakwaterowania w miejscu odbywania zlotu – koszt 280 zł/ osobę.
UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

ZAPRASZAMY!!